Особливості ремонту старовинного годинника

Ремонт та реставрація старовинних годинників

Старовинні настінні годинники створюють особливу атмосферу в будинку. Вони зроблені з душею вручну. Кожна деталь таких годинників продумана до дрібниць і не тільки для точного відліку часу, але і для витонченості та краси. Найчастіше, перш ніж повісити такий механізм на стіну і завести його, потрібні ремонт та реставрація старовинного годинника.

Одна з особливостей ремонту такого годинника – це чищення та заміна мастила. Будь-яка механіка потребує змащення. Але рано чи пізно мастило густіє або навіть повністю засихає. Це одна з основних причин поломки старовинного годинника. Вони взагалі можуть перестати йти або почати неправильно показувати час. Тому, щоб полагодити такий годинник, його потрібно акуратно розібрати, почистити і змастити заново. Для цього потрібен найкращий фахівець, адже антикварний годинник коштує дорого, і розбирати його потрібно вміючи, щоб не зламати дорогу та унікальну механіку.

Основні складності при реставрації та ремонті старовинного годинника

Важливо розуміти, що ремонт та реставрація старовинного годинника суттєво ускладнюється тим, що кожен механізм є унікальним. Як правило, на такий годинник немає технічної документації. Наприклад, відсутні схеми розбірки годинників або їх змащування. Не кажучи вже про те, що часом неможливо знайти відповідні запчастини.

Якщо справа не тільки в старому мастилі, а й у поломці самого годинникового механізму, то доводиться замінювати його окремі частини. У нашій майстерні ми вручну відтворюємо відсутні або поламані частини старовинного годинника, щоб весь їх складний механізм міг знову заробити налагоджено і без збоїв.

Ще одна особливість ремонту старовинного годинника – це їх унікальність і раритетність. Знаючий майстер розуміє, що годинник цінний своєю старовинністю. Досвідчений майстер ніколи не порадить замінити старий механізм новим, якщо є можливість зберегти та відновити оригінальний годинник. А також, якщо є можливість замінити зламані деталі на оригінальні.

А для такої роботи потрібно унікальне обладнання. ЇЇ не можна виконати у звичайній годинниковій майстерні, де чинять сучасний фабричний годинник. Але одного обладнання мало, до нього потрібні вмілі руки, душа та терпіння справжнього майстра годинникових справ. Все це ви знайдете у нашій майстерні. Ми розуміємо всі тонкощі такої роботи і трепетно ​​ставимося до кожного зразка старовинного годинника. Ми вміємо «розуміти», а значить і лагодити будь-який годинник, хоч би як старий і унікальний він міг би бути.