Тестування герметичності годинника – навіщо його робити?

Тестування герметичності годинників в Києві

Герметичність виключно важлива для механічного ручного годинника. Волога може згубно впливати на механізм годинника, привести до його псування або іржавіння. Тому час від часу важливо проводити тестування герметичності годинника.

Іноді варто протестувати годинник на герметичність під час їх планової перевірки та обслуговування. Наприклад, коли перевіряють точність ходу годинника або змінюють мастило годинника. Але буває і так, що тестування герметичності годинника потрібно провести тому, що у власника виникли підозри, що механізм розгерметизувався. У механічний годинник вода може потрапити кількома шляхами. Наприклад, у годиннику є спеціальна прокладка, яка захищає стик корпусу від попадання вологи. Вона може розсихатися, розтріскатися чи пошкодитися. А ще волога може потрапити в механічний годинник через отвір для заводного важеля.

Методи тестування герметичності годинника

Є два основні методи перевірки. Один із них називається «сухим», а інший «мокрим». Перший метод – швидкісний. Для цього використовують спеціальний прилад. Цей прилад вимірює та виявляє «пробоїни» або щілини в корпусі годинника. При цьому він працює тільки з певним стандартом водонепроникності. Звичайно, такий прилад не в змозі виявити мікротріщини у склі або корпусі, через які теж може потрапляти волога.

Як правило, такі прилади не можна використовувати для тестування годинника для підводного плавання або пірнання. Другий «мокрий» спосіб придатний і для годинника з високим рівнем захисту від води. Цей прилад досить простий у конструкції. Являє собою герметичну посудину, в який наливають воду, поміщають годинник в повітряному просторі і нагнітають кілька атмосфер тиску. Потім годинник занурюють у воду і якщо є пошкодження корпусу, вода починає видавлювати повітря, яке виходить у вигляді бульбашок.

Звичайно, і цей метод не дозволить виявити дуже дрібні тріщини, через які в годинник може потрапляти волога разом із повітрям. Тому, бажано періодично робити годиннику профілактику, замінювати прокладки, оглядати корпус і хоча б раз на рік проводити тестування на попадання вологи або деформацію корпусу годинника. Це допоможе уникнути пошкодження механізму та псування цінної речі – механічного годинника. При цьому не обов'язково купувати прилади для перевірки герметичності. Можна просто звернутися до годинникову майстерню.